Kokeet‎ > ‎

Ilmoittautuminen


        

Ilmoittautuminen alkaa neljä (4) viikkoa ennen koetta ja loppuu kaksi (2) viikkoa ennen koetta. Kokeeseen ilmoittautuneen henkilön on ilmoitettava peruuttamisestaan vähintään kaksi (2) viikkoa ennen koetta.

Koirakko saa osallistua vain yhteen saman lajin kokeeseen päivässä, ei siis esim. raunioilla soveltuvuus- ja peruskokeeseen samana päivänä.
Maastolajeissa päivä- ja pimeäosuus ovat yksi kokonainen koe.
Voit ilmoittautua vain koeosioon, johon aiemmat koesuoritukset oikeuttavat (esim. saman päivänä/viikonloppuna järjestettävään rauniokokeeseen ei voi ilmoittautua sekä perus- että loppukokeeseen, vaan peruskoe tulee olla hyväksytysti suoritettuna ennen loppukokeeseen ilmoittautumista).

Koirakot otetaan kokeisiin ilmoittautumisjärjestyksessä.

Vaikka määräaika kokeisiin ilmoittautumiseen on päättynyt, on mahdollista ottaa jälki ilmoittautumisia vastaan, mikäli kokeessa on tilaa ja se sopii järjestäjille sekä testaajalle.
 
Kokeeseen ilmoittaudutaan lähettämällä järjestävän yhdistyksen ilmoittautumisista vastaavalle henkilölle sähköpostiviesti, jonka liitteenä on esitäytetty arvostelupöytäkirja.
Lomakkeeseen täytetään: 
  • koeaika ja -paikka,
  • koiran kutsumanimi,
  • koiran virallinen nimi,
  • rotu/sukupuoli,
  • rekisterinumero,
  • tunnistusmerkintänumero,
  • oma nimi, osoite ja puhelinnumero
Sisällytä ilmoittautumissähköpostin otsikkoon koelaji ja koepäivämäärä
esim. "Ilmoittauminen HLpä 13.4.2014"
Sisällytä ilmoittautumislomakkeen tiedostonimeen koelaji, koepäivämäärä ja oma nimesi
esim. HLpä-13.4.2014-EijaEtsijä.pdf
 
Arvostelupöytäkirjat
HAKUKOE / SÖKPROV
JÄLKIKOE / SPÅRPROV
RAUNIOKOE / RUINPROV
FRF-hallittavuuskoe / FRF-följsamhetsprov

Kokeen järjestäjän tulee täyttää jokaisesta kokeesta erillinen koepöytäkirja. Yhteen pöytäkirjaan kirjataan vain yhden kokeen osallistujien tiedot (esim. haku peruskoe, päiväosuus).

Koetulosten vastaanottajan työn helpottamiseksi, lisää lomaketta tallentaessasi tiedoston nimeen kokeen nimi, koepäivämäärä ja järjestäjä. (esim. SPeKL_hakupäiväkoe_050512_OSE). Muista lisätä testaajan nimenselvennys!

Koepöytäkirjat tulee toimittaa liitolle kahden (2) viikon kuluessa kokeen järjestämisestä. Pöytäkirjat lähetetään osoittesiin: tilastot (at) pelastuskoiraliitto.fi sekä webmaster (at) pelastuskoiraliitto.fi.

KOEPÖYTÄKIRJA/PROVPROTOKOLL


Koeilmoittautumiset, yhteystiedot


ESPY, Espoo Haku, jälki jaTunnistusetsintänäyttö : emilia.carlsson79 (at) gmail.com
Raunio: nordmanmaija (at) gmail.com
ESEK, Savonlinna ilmoittautuminen.esekry (at) gmail.com
IHEK, Sysmä mari.kantola (at) phnet.fi
KAPEKO, Kainuu Timo Palola, timo.palola55 (at) gmail.com
KarSeE, Satakunta Renja Vanne , kokeet.karsee (at) gmail.com
KEK, Kotka kek.kokeet (at) gmail.com
KeHä, Lohjahalytyskoirat (at) gmail.com
KesPek, Jyväskylä koeilmot (at) kspelastuskoirat.net
KOE, Kouvola Hanna Kolari, hanna.kolari (at) pp1.inet.fi
KuPe; Kuusamo Outi Riekki, outiriekki (at) hotmail.fi
KPK, Kotka Satu Airaksinen, kpeko.ilmoittautuminen (at) gmail.com
 LASEK, Lahti Pia Paajanen, pia.paajanen (at) phnet.fi
LUP, Kirkkonummi koeilmo (at) pelastuskoiratlup.net
LRPK; Vaasa/Kaskinen lrpelastuskoirat (at) gmail.com
MSPeKO, Mikkeli kokeet_mspeko (at) outlook.com
MYPEKO, Myrskylä myrskylan. pelastuskoirat (at) gmail.com
OLPY, Oulu Pirko Kerttula, pirkko.kerttula (at) nic.fi
OSE, Oulu Minna Haurinen, minna.haurinen (at) gmail.com
OPEKO, Kittilä Hanna Rautio, aurinkoo79 (at) luukku.com
PoLaPe, Ivalomiia.m.meskanen (at) gmail.com 
PHPK, Lahti phpk.koesihteeri (at) gmail.com
RASPEKO, Raasepori Camilla Rancken, milli.rancken (at) gmail.com
SaPeko, Lappeenranta sapekorykoe (at) gmail.com
TSE, Tampere kokeet.tse (at) gmail.com
UPK, Nurmijärvi upk.posti (at) gmail.com
VRG, Tammisaari Nina Sokolow, nina.sokolow (at) outlook.com
VSPK, Turku Raunio: rauniokokeet (at) vspk.pelastuskoiraliitto.fi
Maasto: maastokokeet (at) vspk.pelastuskoiraliitto.fi
YLPE, Kolari Sanna Kärkkäinen, sannamariakarkkainen (at) gmail.com
ÅRHK, Ahvenanmaa Anders Ojala, andersojala17(at)hotmail.com